Ofisinizde verimli ve keyifli bir çalışma ortamı için uygun mobilya seçimi
28 February 2021
Televizyon Arkası Dekorasyon Fikirleri
19 March 2021

Evin kendini en iyi hissettiğin yer olmalıdır. Günün stresini ve yorgunluğunu atmak için kendini rahat, huzurlu ve güvenli hissettiğin yerlere ihtiyaç duyabilirsin. Bu nedenle zevkine ve tarzına uygun dekorasyonlar evini daha çok sevmene ve daha çok vakit geçirmek istemene sebep olacaktır.

Evin kendini en iyi hissettiğin yer olmalıdır. Günün stresini ve yorgunluğunu atmak için kendini rahat, huzurlu ve güvenli hissettiğin yerlere ihtiyaç duyabilirsin. Bu nedenle zevkine ve tarzına uygun dekorasyonlar evini daha çok sevmene ve daha çok vakit geçirmek istemene sebep olacaktır. Evini kendi ihtiyaçlarına göre düzenlemelisin. Özellikle mobilya alışverişinde, odanın büyüklüğünü mutlaka göz önüne alarak mobilya seçmelisin. Dekore edilecek odaya fazla mobilya alınması, sıkışık ve bunaltıcı bir hava yaratırken aynı zamanda salonun trafiğini de engelleyecektir. Olabildiğince az eşya ile ferah bir görüntü yaratabilirsin. Bu nedenle evinde dağınıklık yaratacak tüm eşyalardan kurtulmalısın.

Tarzını belirlemeli ve ona göre mobilya seçmelisin. Ev dekorasyonlarında, kendine özgü mobilyalar ve objeler tercih ederek, diğer evlerden farklı bir dekorasyon elde edebilirsin. Aynı zamanda kullanışlı ve depolama alanı bulunan mobilyaları seçmeye özen göstermelisin. Depolama alanı evi düzenli tutmanda fazlasıyla işe yarayacaktır. Salon veya oturma odası gibi en fazla zaman geçirilen odaların dekorasyonlarında ise, evine gelecek misafirleri düşünmeden kendi tarzını ve ruhunu en iyi ifade edecek şekilde döşemelisin. Kişisel ilgi alanını ve hobilerini ön plana çıkarmalısın. Orada en fazla zamanı sen geçireceksin unutma…

Salon veya oturma odası dekorasyonlarında biraz daha cesur davranarak sevdiğin renkleri kullanmalısın. Sevdiğin renkleri, zıt renkler kullanarak da kombinleyebilirsin. Ancak zaman içerisinde renklerin seni rahatsız edeceğini düşünüyorsan, iddiasız renklerde seçtiğin mobilyaların; kırlentlerinde, halı, perde veya aksesuar gibi daha kolay değiştirilebilen eşyalarda bu tekniği deneyebilirsin. Mutlu ev dekorasyonu için huzur veren renkler mavi, pembe ve beyaz olarak bilinmektedir. Psikolojik olarak odada ferahlık yaratarak huzur veren bu renkleri, dekorasyonlarına dâhil edebilirsin. Halı seçiminde ise, son yılların modası olan patchwork desenli halılar, oryantal desenli halılar ve geometrik desenli halılar ön plana çıkmaktadır. Ayrıca etnik desenli kilimler de kullanabilirsin. Tarzına uygun halıyı veya kilimi tercih ederek dekorasyonunu tamamlamalısın. Aynı zamanda canlı çiçekler kullanarak, odanın havasını değiştirebilirsin. Birbirinden farklı orta sehpalar ile odanın odak noktasını değiştirebilirsin. Salonda iyi bir enerji oluşturmak için parlak nesnelerden yararlanabilirsin. Ayna kullanarak odada derinlik oluşturabilirsin. Bir koleksiyonun var ise, odanın bir köşesinde onları sergileyebileceğin bir alan oluşturmalısın.

Mutlu ev dekorasyonu için kendine ait bir köşe yapabilirsin. Bu bir kitap okuma, müzik dinleme veya kahve içebileceğin bir yer olabilir. O köşeyi resim çerçeveleri ve sevdiğin objelerle hareketlendirmelisin. Sevdiğin renklerde bir berjer ve ayak uzatman için bir tabure koyabilirsin. İhtiyaçlarını gidermesi içinde alanına uygun bir sehpa seçmelisin. Eğer burasını kahve içme köşesi olarak dekore etmek istiyorsan, berjer sayısını ikiye çıkarabilirsin. Böylelikle sevdiklerinle sohbet edip, keyif yapabileceğin hoş ve şık bir köşe oluşturmuş olacaksın.
Yatak odası dekorasyonlarında ise, huzur verici renkler kullanmalısın. Yatak odası aydınlatması, dinlendirici, sakinleştirici ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratmalıdır. Özellikle gün ışığı alan odalar, güne daha iyi başlamana sebep olmaktadır. Aydınlatma tercihinde ise, uykunu daha çabuk getirmesi ve dinlendirmesi için sarı renk ampuller tercih edebilirsin. Başucu aydınlatmalarında ise dim edilebilir özelliklere sahip lambalar ile ışığın modunu ayarlayabilirsin. Dolap aydınlatmaları kullanarak, aradığın giysiye daha çabuk ulaşabilirsin. Aydınlatmanın doğru seçilmiş olması odanın atmosferini doğrudan etkileyen etmenler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda renkli nevresim takımları, halılar ve aksesuarlar yatak odası dekorasyonunu tamamlayıcı unsurlar olarak görülmektedir.

Huzurlu mutfak dekorasyonu için ise, fonksiyonel bir alan yaratmalısın. Aradığın ürünlere en kısa zamanda ulaşabilmen ve elinin altında olması içinde mutlaka depolama alanlarını arttırmalısın. Böylece daha ferah ve işlevsel bir alan yaratabilirsin. Dolapların kulplarını değiştirmek ve birkaç obje kullanmak, ucuz ve dekorasyonunda değişiklik yapmanı kolaylaştıracak yollardan biridir. Sıradanlıktan sıkıldıysan dolaplarının kulplarını değiştirerek işe başlayabilirsin. Mutfağına uygun masa kullanarak, yoğun zamanlarda kahve içmek ve dinlenmek için küçük bir alan oluşturabilirsin. Mutfak dekorasyonlarında kullanmak için çeşitli aksesuarlar tercih edebilirsin. Dolap içi raflar ile mutfağını daha düzenli bir hâle getirebilirsin. Duvar objeleri veya dekoratif saatler kullanarak duvarlarını daha hareketli hâle getirebilirsin. Duvar kâğıtları, stickerları veya tablolar kullanabilirsin. Dekoratif objeler için https://sakuraahsap.com/ev-dekorasyon/ web sayfamızdan da yararlanabilirsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ahşap Dekorasyon